گچ برگ،گچبرگ،گچ برگ یزد،قیمت گچبرگ
[email protected]
قبل
بعدی

پروفیل

پروفیل چیست؟

در صنایع ساخت و ساز، مصالح مختلف فراوانی به کار می‌رود. یکی از پرکاربردترین مصالح در این بخش از صنعت، انواع مصالح فلزی هستند. هرکدام از مصالح فلزی با توجه به جنس و شرایط ویژه‌ای که دارند، برای استفاده در بخش خاصی در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از مصالح فلزی که در صنایع ساختمان ‌سازی کاربردهای متنوع و فراوانی دارد و در قسمت‌های مختلف ساخت و ساز، به خوبی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، پروفیل‌های آلومینیومی هستند.

پروفیل

پروفیل ها در دنیای امروز در خیلی از کسب و کار های استفاده میشوند.پروفیل(profile) از نظر لغتی،به معنای ثابت بودن یک مقطع در طولی مشخص و معین است.پروفیل ها انواع مختلفی دارند ، برای مثال یکی از آنها پروفیل آلومینیوم ، برای ساخت پنجره ها مورد استفاده قرار میگیرد.در کل پروفیل ها به دو دسته باز و بسته تقسیم میشوند.

یکی از مصارف مهم پروفیل برای اتصالات گچبرگ و تایل است.

با افتخار گروه صنعتی گچبرگ یزد تولید کننده انواع پروفیل با کیفیت و استاندراد های جهانی است.

profile_header_ profile_pag
پروفیل سپری MT24

پروفیل سپری

پروفیل سپری( Iron Tripetalous ) یا پروفیل T مصارف زیادی در صنعت ساخت ساز را داراست ، مانند :انواع درب و پنجره ، اتصالات پل ها به ستون ها، ساخت سازه های فلزی.

یکی از مصارف مهم پروفیل های سپری برای اتصالات سقف های کاذب و پانل های گچی میباشد.

این پروفیل در سایز های 60،120،360 به صورت یک مجموعه برای اتصال چهار طرفه سقف های کاذب استفاده میشود.

پروفیل L25

پروفیل نبشی، نبشی L25 در فصل مشترک بین دیوار و سقف به دیوار متصل شده و تراز سقف را مشخص می کند و نیز سازه L25 می تواند نقش سازه باربر داشته باشد و به عنوان تکیه گاه در حاشیه سقف به کار برده شود.
همچنین سازه L25 جهت زیرسازی در محل شکست های سقف (باکس و نور مخفی) استفاده می شود. سازه L25 با سطح مقطع نبشی تولید می شود.

پروفیل L25
پروفیل u

پروفیل U

پروفایل های U از جنس فولاد و در صنعت مصارف زیادی دارند.نام دیگر پروفیل U ناودانی بوده و هردو اسم این پروفیل بخاطر ظاهر آن است.

 پروفیل U گچبرگ  عموماً در اجرا سقف کاذب و به دو روش تیپ A و تیپ B در سیستم ساخت و ساز خشک گچبرگ کاربرد دارد.

پروفیل L25

پروفیل F47 کناف یکی از شاسی های اصلی در زیر سازی دیوار و سقف کاذب کناف است.اگر بخواهیم همه چیز در مورد پروفیل F47 را به طور کامل پاسخ دهیم این قطعه جزء پر مصرف ترین محصول برای سقف کاذب می باشد.شاسی ها در زیر سازی گچبرگ و کناف نقش اساسی دارند و شما در هنگام نصب، گچبرگ را به شاسی ها متصل مینمایید. معمولا از پروفیل اف 47 برای اتصال مستقیم گچبرگ استفاده میشود و معمولا گچبرگ به صورت مستقیم روی نبشیهای دیوار و اف چهل هفت پیچ میشود .

پروفیل f47

توضیحات درباره پروفیل (پروفیل های گچبرگ)

پروفیل چیست؟

پروفیل‌ها را می‌توان به دو دسته عمده تقسیم‌بندی کرد؛ دسته اول پروفیل‌های ساختمانی و دسته دوم پروفیل‌های صنعتی هستند. پروفیل‌های ساختمانی بیشتر در ساخت در و پنجره و نرده کاربرد دارند و پروفیل‌های صنعتی بیشترین کاربردشان در صنایع خودرو است. زمانی که فولاد را از طریق روش های مختلف مانند نورد، کشش یا فشردن شکل می دهند، یکی از محصولات کاربردی فولاد با نام پروفیل تولید می شود. پروفیل در انواع و اشکال مختلف تولید می شود، هر یک از انواع پروفیل استفاده ای خاص و متفاوت دارند. با توجه به نوع و نحوه تولید، پروفیل را برای کاربردهای متنوع در صنایع مختلف استفاده می کنند.

انواع پروفیل

پروفیل ها انواع مختلفی در صنایع دارند ، اما پروفیل هایی که برای اتصالات سقف کاذب و پنل های گچی استفاده شده است به شرح ذیل می باشد:

پروفیل U یا رانر Runner

پروفیل F47

نبشی L25

پروفیل T3600

اتصالات پروفیل ها

در ابتدای کار باید همه چیز تراز باشد. برای این کار از سازه تراز یا همان نبشی L25 استفاده می شود. این نبشی به دیوار پیچ می شود و با استفاده از آن محل اتصال سازه مشخص می گردد. در مرحله بعد سازه آویز یعنی پروفیل UH36 را به سقف پیچ می کنند.

بعد از آن نوبت به نصب سازه باربر به سازه آویز است که با استفاده از براکت انجام می شود. محل قرار گیری این سازه به همراه سازه پانل خور باید از قبل مشخص شده باشد.

در مرحله بعد پروفیل پانل خور در خلاف جهت سازه بار بر نصب می شود. این پانل باید مطابق با استاندارد در فواصل ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ سانتی متری و با استفاده از ابزار کلیپس نصب شود.

پس از اتمام مراحل نصب باید درزگیری را آغاز کرد. به این صورت که نوار درزگیر روی محل مورد نظر قرار گرفته و با استفاده از بتونه، در جای خود فیکس می شود.

پروفیل یزد

تولید پروفیل در یزد توسط گروه صنعتی گچبرگ یزد انجام شده و پروفیل یزد از محوصلات گچبرگ یزد ، یکی از بهتریین پروفیل های کشور از نظر مشتریان و همچنین از نظر صادرات بوده ، پروفیل یزد را میتوانید از تمام نمایندگی های گچبرگ یزد یا  تماس مستقیم با ما خریداری کنید. 

قیمت و نحوه خرید پروفیل

قیمت پروفیل نسبت به بقیه لوازم ساخت ساز منصفانه و متوسط است.اما به دلیل نوسانت قیمت شما میتوانید از قسمت لیست قیمت در صفحه اصلی دیدن کنید.همچنین برای سفارش و دانستن اطلاعات بیشتر و نحوه خرید لطفا روی کلید تماس مستقیم زده و با ما برای خرید مطمئن از گروه صنعتی گچبرگ یزد تماس بگیرید.

فرم پشتیبانی

گروه صنعتی گچبرگ به شما گوش میکند.

با ما تماس بگیرید
آدرس
شبکه احتماعی